Останній тиждень листопада відзначився в Селидовому роботою депутатів у колегіальних органах Селидівської міськради. Так, 27-го листопада на постійних комісіях та дні депутата народні обранці ознайомились та опрацювали проекти рішень для розгляду їх на пленарному засіданні міської ради, що відбулось 29 листопада. Один з найважливіших, на наш погляд, проектів рішень – положення про створення наглядових рад при комунальних підприємствах, яке подав депутат Корнієнко, так і не потрапив на розгляд сесії. Його розглянули тільки на комісії та депутатському дні. А серед важливих питань, за які голосували депутати на пленарному засіданні, були закриття групи в дитсадку «Пролісок», затвердження форми звіту для місцевих депутатів, реорганізації газети «Наша зоря». Традиційно затвердили зміни до міського бюджету та розглянули земельні питання.

Зміни до бюджету

«В кінці року наші всі видатки – це заробітна плата», – почала доповідь на постійній «бюджетній» комісії начальник фінансового управління Тетяна Рогоза. Вона повідомила, що за рахунок прогнозованих надходжень до міського бюджету варто додати близько 4 млн грн. Начальник фінансового управління зазначила, що селидівський бюджет очікує на стабілізаційну дотацію та медичну субвенцію. Так, на Донецьку область було виділено близько 30 млн грн стабілізаційної дотації. Наразі департамент фінансів займається підготовкою розпоряджень губернатора для розподілу цих коштів між містами, що її потребують. Дотацію в області планують спрямувати на виплату заробітної плати непедагогічних працівників. Заборгованість заробітної плати в освітніх закладах Селидового складає 6,5 млн грн за 1,6 міс.

«Ми очікуємо на цю дотацію, яку потім спрямуємо на заклади освіти», – зазначила Тетяна Рогоза. Місто також розраховує на медичну субвенцію у сумі 4,4 млн грн. Начальник фінуправління додала, що після отримання коштів дотації та медичної субвенції, буде здійснено перерозподіл асигнувань, і кошти спрямують на погашення заборгованості також інших установ, що фінансуються з місцевого бюджету. Крім того, на утримання селидівських бюджетних закладів потрібно 3,8 млн грн.

«Ці кошти ми плануватимемо за рахунок прогнозних надходжень податку на доходи та акцизного збору», – пояснила начальник фінансового управління.

Також Тетяна Рогоза повідомила, що відділу освіти потрібні кошти на оплату навчальних курсів медичних сестер, що працюють в школах, та на заходи, пов’язані з пожежною безпекою.

«Як відомо, після трагедії, коли загинули діти під час пожежі в дитячому санаторії Одеси, служби МНС проводять аудит освітніх закладів… Це, зокрема, обробка горищних приміщень й встановлення сигналізації», – зазначила чиновниця.

За її словами, в цілому на такі заходи передбачається 1,9 млн грн. Але їх вирішили розбити на етапи. На сьогодні це дозакупівля нових вогнегасників та повірка вже наявних. На це потрібно 57 тис. грн.

Тетяна Рогоза зазначила, що на сьогодні не погашена заборгованість бюджетних установ за теплопостачання.

«2,5 млн грн. ми винні за минулий опалювальний сезон, і в жовтні уже використали енергоресурсів на суму близько 230 тис. грн. Наразі очікуємо, що за листопад сума за опалення складе десь 1 млн грн», – підкреслила Рогоза.

Вона зазначила, що наразі бюджетними установами розробляються «дорожні карти», себто шляхи вирішення проблеми дефіциту бюджету. До 1 грудня такі дорожні карти мають буди надані до облдержадміністрації.

Начальник фін. управління зазначила, що брак надходжень до бюджету пов’язаний значною мірою з нестабільністю роботи ДП «Селидіввугілля».

Станом на 27 листопада підприємство не виплатило 25% заробітної плати, за жовтень відповідно не платилось ні копійки. Відтак, надходжень податків від ДП немає. Тим не менш, заначила Тетяна Рогоза, місто знайшло кошти виплатити зарплату бюджетним установам за жовтень.

«Правда, авансу 3,4 млн грн. за листопад, на жаль, наразі поки ще не виплачено. Виняток – працівники освіти та медицини, на яких передбачені кошти субвенцій», – наголосила вона. Тому місто очікує на дотацію, щоб покрити витрати на заробітну плату та енергоносії.

Окрім того, міський бюджет має кредит у сумі 8,1 млн грн. Термін його погашення, як зазначила начальник фін. управління, подовжили окремим дорученням Міністерства фінансів до 25 грудня.

«По всій Україні три таких міста, яким подовжили термін: Ватутино, Жашків Черкаської області та Селидове», – сказала вона. Голова бюджетної комісії депутат Зоя Коломієць, в свою чергу, акцентувала увагу на тому, що інші міста хоч можливо й не мають кредитів, або ж потреб у подовженні терміну погашення, однак не всі вони можуть похвалитися регулярністю виплат із заробітної плати.

Резюмуючи, начальник фінансового управління наголосила на потребі в пошуку шляхів оптимізації витрачання коштів – можливо десь заощадити на енергоресурсах, провести реструктуризацію тощо. І цими питаннями керівники в теперішній час займаються бюджетних закладів, установ.

Розгляд змін до бюджету переглянути на відео

Проект рішення щодо порядку створення та роботи наглядових рад при комунальних підприємствах

Наприкінці жовтня депутат Олександр Корнієнко подав на розгляд міській раді проект рішення «Про Наглядові ради при комунальних підприємствах Селидівської міської ради». Він передбачає встановлення порядку створення Наглядової ради та призначення її членів, положення про Наглядову раду при КП.

Фото 2. Проект рішення депутата О. Корнієнка

Це питання неабияк актуальне на сьогоднішні для розбудови громадянського суспільства. Метою діяльності наглядових рад є захист інтересів територіальної громади, як власника, забезпечення реалізації статутних завдань комунального підприємства, підвищення ефективності управління та контроль за діяльністю керівника.

До наглядових рад комунального підприємства входять представники від громадськості. Це означає, що у громади, яка є власником комунального підприємства власником, з’являється можливість контролювати його діяльність, впливати на його стратегію та політику.

Отже, який вердикт оголосили такому проекту рішення на постійній комісії, де він розглядався?

«Цей проект рішення обов’язково підлягає доопрацюванню», – ревно відстоювала своє твердження голова постійної депутатської комісії з законності та порядку Ганна Сєднєва. На депутатському дні вона кілька разів поспіль наголосила на невідповідності критеріїв, на яких базується поданий документ, до особливостей місцевих комунальних підприємств. Одним з аргументів голови комісії було те, що представники депутатських фракцій міської ради не можуть входити до наглядової ради, через можливий конфлікт інтересів. На питання депутата Корнієнка, який саме, конфлікт інтересів, депутат Сєднєва не надала конкретної відповіді.

Однак, дивує той факт, що, наприклад, в Тернополі, де при комунальних підприємствах створені наглядові ради, допускають наявність серед її членів представників від депутатів.

Фото 3. Представники міської ради Тернополя входять до наглядової ради

Також голова цієї депутатської комісії стверджувала, що створення наглядових рад при комунальних підприємствах за законом має тільки рекомендаційний характер. Іншими словами, виходить, що є не обов’язковим, щоб представники громади долучалися до контролю підприємства, власником якого вона є.

Депутат Корнієнко запитав, на якій підставі рішенням виконкому від 1 листопада 2017 року було прийнято положення про наглядову раду при комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради». Адже відповідно до ст. 78 Господарського кодексу, «порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради та її комітетів, порядок призначення членів наглядової ради затверджуються рішенням відповідної місцевої ради».

На це питання відповів секретар ради Микола Голубенко, зазначивши, що наглядова рада – є необхідною умовою створення Комунального некомерційного підприємства. Проте в депутата все ж таки залишились сумніви, оскільки закон вимагає, щоб порядок створення наглядових рад при КП затверджувався міською радою, а не її виконавчим комітетом.

Рух «Сильні громади» написав звернення до Мінрегіонбуду з проханням пояснити, наскільки правомірним було таке затвердження положення про наглядову раду при новоствореному Комунальному некомерційному закладі.

Тут варто також додати, що, наприклад, міський голова Чернівців Олексій Каспрук застосував право вето до рішень міської ради про створення наглядових рад комунальних підприємств міста, де перед тим не були затверджені міською радою узагальнюючі критерії щодо них.

Фото 4. Вето мера Чернівців на рішення про створення наглядових рад при КП

Зрештою проект рішення депутат Селидівської міської ради Олександра Корнієнка «Про наглядові ради» на сесію не потрапив. Депутату повідомили, що над ним мають попрацювати спеціалісти.

Варто зазначити, що рух «Сильні громади» 6 грудня цього року також подав пропозицію щодо створення наглядових рад, надавши зразки критеріїв та положення щодо їх створення та функціонування.

У дитячому садку «Пролісок» закриють одну групу

Відділ освіти Селидівської міської ради закриє одну групу в дошкільному навчальному закладі № 44 «Пролісок» з 1 березня 2018 року. Відтак, скоротиться штат закладу: 1,75 ставки вихователя, по 0,25 ставки скоротять практичного психолога та музичного керівника, на 1,5 ставки скоротять помічника вихователя, 0,5 – підсобного робітника. Закриття групи пов’язано з вкрай малою наповненістю закладу дітьми. Заклад розрахований на 220 місць.

«За списочним складом у нас 194 дитини, але відвідують приблизно щоденно 97-100 дітей. Економічний ефект від закриття складе 248 тис. грн», – зазначила начальник відділу освіти Оксана Соломахіна.

Депутати затвердили для себе форму звітування

Тепер, щоб відзвітуватись перед виборцями, міською радою, її виконавчими органами, депутати заповнюватимуть затверджену ними форму звіту.

Фото 5. Форма звіту депутата Селидівської міської ради

«Депутат, що має розуміння стану речей, які відбуваються в ОМС, коли існує жорстка централізація у прийнятті рішень, докладає значних зусиль, щоб це змінити, а цього не віддзеркалиш у формальному звіті, сухі цифри якого важко насправді перевірити», Прокоментував депутат Селидівської міської ради Віталій Грицак.

За його словами, міській раді потрібно сприяти у проведенні зустрічей депутатів з виборцями, а не вигадувати звіти-відписки.

Комунальний заклад «Стоматологічна поліклініка» перетвориться на комунальне некомерційне підприємство. З цього приводу на сесії розглянули два питання: перше – перетворення закладу на комунальне підприємство, друге – затвердження його Статуту. Реорганізація стоматологічної поліклініки є вимогою реформування у сфері охорони здоров’я.

Реорганізовуватиметься також газета «Наша зоря». З комунальної організації, газета перетвориться на суб’єкт приватного господарювання. З числа її засновників вийде Селидівська міська рада.

«Співзасновниками газети стануть члени трудового колективу. Ми плануємо зробити товариство з обмеженою відповідальністю» ,– зазначила головний редактор Наталія Гамідова.

Депутати запитали в представників органів прокуратури, чому досі немає результатів розслідування незаконної торгівлі кодеїновмісними препаратами та незаконного грального бізнесу

На сесії виступив заступник керівника Красноармійської місцевої прокуратури Валерій Щербаков. Він зачитав звіт щодо стану законності на території Селидового, зазначивши зокрема, що місто залишається одним з найбільш криміногенних міст. Депутати Олександр Корнієнко та Ольга Хроменко поставили йому кілька запитань.

Фото 6. Депутати Корнієнко та Хроменко ставлять запитання до очільників прокуратури

Депутат Корнієнко запитав, чому нема результатів кримінального провадження щодо незаконного грального бізнесу в Селидовому, яке відкрила поліція на початку листопада цього року. Депутат розповів, яких зусиль доклала громадська спілка «Захисники Донеччини» у виявленні незаконного грального бізнесу. Так, її активісти здійснили обстеження гральних закладів і разом з представниками поліції запротоколювали незаконні дії одного з них, що знаходиться по вул. Гоголя 36. Депутат доповів, що поліція відкрила кримінальне провадження, слідчі провели досудове розслідування, й наразі ця справа чекає підтвердження прокурора та подальшої передачі до суду.

«Там також були виявлені неоформлені працівники та несанкціонована торгівля спиртними напоями… робота грального закладу досі триває», – розповів він.

Валерій Щербаков звернув увагу на те, що якщо прокурор не затвердив, значить поліція погано проводила слідчі дії і не зібрала доказів, щоб суд виніс рішення. Він повідомив, що часто поліція намагається передати такі справи до прокуратури, не провівши необхідної експертизи гральних автоматів.

Депутат Ольга Хроменко запитала в представників прокуратури щодо продажу кодеїновмісних препаратів у Селидовому в соціальній аптеці по вул. К. Маркса. Вона наголосила, що місцеві активісти вже двічі, ще з початку серпня, блокували аптеку, викликали поліцію, писали заяву, а результатів нема. Керівник Селидівського відділення прокуратури відповів, що наразі справа вивчається.

З усіма питаннями, які розглядались на сесії, можна ознайомитись тут.

Координатор руху «Сильні громади» у Селидовому Олександр Цахнів

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі

прокоментувало