У 13 громадах сходу України громадяни продовжують об’єднуватися для вирішення місцевих проблем в рамках проекту “Ефективне місто”.

У серпні рух “Сильні громади” запустив нові напрямки діяльності проекту “Ефективне місто”. Вони передбачають об’єднання зусиль активних мешканців у таких напрямках:

– поліпшення доступу громадян до ліків;

– розвиток громадських просторів;

– покращення умов ведення бізнесу;

– вирішення актуальних проблем безпеки в громадах.

Вже зараз у 13 містах проекту створені та діють Facebook-спільноти, в яких громадяни визначають проблеми, обговорюють їх, планують заходи з вирішення проблем та залучають відповідальних посадовців та фахівців.

Досвід показує: коли активні громадяни прагнуть змін і працюють над їх втіленням – вони часто досягають успіху.  А отже кожен громадянин вже зараз може долучатися в групах, ставати активним та досягати успіху у будь-якому з міст проекту за такими напрямками:

“Медицина”: Костянтинівка, Дружківка, Лиман, Бахмут, Кривий Ріг, Сєвєродонецьк;

“Благоустрій”: Слов’янськ, Торецьк, Добропілля;

“Бізнес”: Слов’янськ, Олександрівка, Селидове.

“Безпека”: Слов’янськ, Краматорськ, Рубіжне;

Проект “Ефективне місто” розпочав рух “Сильні громади” спільно з ГО “Студена” влітку 2017 року в 16 громадах Східної України. В рамках Клубів “Ефективне місто” громадяни вирішували проблеми поганих доріг, сортування сміття, безпритульних тварин, а також комунікації громади із владою. Тоді за результатами проекту вдалося досягти значних результатів. Так, до прикладу, у Слов’янську активісти разом з представниками місцевого бізнесу створили 14 додаткових пунктів для збору відпрацьованих батарейок для подальшої утилізації. Ці пункти успішно працюють вже майже рік.

Додаткова інформація:

050-752-25-21 – Денис Бігунов

gromady.dn.ua

Цей проект реалізується рухом “Сильні громади” ГО “Центр UA в рамках Проекту “Зміцнення громадської довіри” (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Проведення цього дослідження стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукції є винятковою відповідальністю “Сильні громади” ГО “Центр UA  та не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США. Забороняється відтворення та використання будь-якої частини цієї продукції у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання в будь-який інший спосіб без відповідного посилання на оригінальне джерело.

Коментарі

прокоментувало