Збудувати Європу: “Ефективне місто” пропонує вирішення типових проблем містян Донбасу

4 листопада у Краматорську, Слов’янську і Покровську відбулися робочі конференції проекту “Ефективне місто” – «Алгоритми вирішення найбільш актуальних проблем громад cходу України». Учасники Клубів “Ефективне місто” презентували напрацьовані ними алгоритми вирішення чотирьох найактуальніших проблем своїх громад: неякісного ремонту доріг, відсутності культури сортування сміття, низької якості комунікації влади з громадою та безпритульних тварин.

У заході взяли участь представники 16 громад Донецької, Луганської, Полтавської та Дніпропетровської областей. Конференція була розділена за напрямками. У Краматорську обговорили вирішення проблем безпритульних тварин  та неякісних дорігу своїх громадах. У Слов’янську активісти розробили стратегію подолання проблеми сортування та утилізації відходів, а у Покровську говорили про заходи, які варто впровадити для покращення комунікації громади із владою.

У підсумках конференції громадські діячі розробили плани дій щодо вирішення однієї з зазначених проблем для кожної конкретної громади.

Так, у Слов’янську почали реалізацію громадського плану з вирішення проблеми збору та вивезення на утилізацію відпрацьованих батарейок. Відтепер у місті з’являться 20 нових контейнерів для їх збору, а місцеві підприємці за співпраці з учасниками проекту “Ефективне місто” профінансують їх утилізацію на спеціалізованому підприємстві.

У Краматорську опрацювали вирішення проблеми безпритульних тварин у Лохвиці, Бахмуті, Костянтинівці та Добропіллі. Представники громадськості обговорили можливості запровадження “Уроків доброти” у школах для виховання гуманного ставлення до тварин та обов’язкової реєстрації усіх собак та котів у місті. Також учасники заходу поділилися досвідом пошуку коштів для проведення стерилізації і розглянули питання проведення інформаційної кампанії для того, щоб люди брали тварин із притулків. Так, деякі ЗМІ міста Добропілля регулярно публікують інформацію про собак та котів, які шукають господарів. Також громадські діячі розробили проект Положення про пріоритетність ремонту доріг у містах Покровськ, Краматорськ, Рубіжне та Сєвєродонецьк

А от на конференції у Покровську учасники проекту “Ефективне місто” обговорили шляхи підвищення рівня комунікації місцевого самоврядування з громадою та ширшого залучення громадян до прийняття рішень. Активісти з Кривого Рогу, Лиману, Селидового, Новогродівки та Українська розповіли про позитивні зрушення у сфері комунікації, які досягли в рамках діяльності клубів “Ефективне місто”. Учасники, клубу, обмініючись досвідом, стикнулися  з тим, що найголовніші проблеми комунікації у всіх містах практично однакові. Так, наприклад, це незручний інтерфейс сайтів рад, де пошук вкладкок “запит до публічної інформації” або “звернення громадян” може перетворитися на справжній квест. Учасники різних кілубів нарікали також на те, що в їхніх містах відсутні положення про інструменти демократії: місцеві ініціативи, громадські слухання, збори, експертизи. Не ведуться онлайн-трансляції сесій ради та відсутня якісна та недорога система електроннного поіменного голосування депутатів. На коференції присутні розглянули, які поіменні системи голосувань використовують інші успішні міста, скільки коштують та як працюють такі системи.

Новогродівка і Селидове просувають впровадення інструментів демократії. Клуб Селидовго заносив на опрацювання до виконкомому їх місяць тому й супроводжуватиме їх впровадження до моменту затвердження на сесії. Новогродівка зареєструвала їх як проекти рішень від депутата та координатора клубу Антона Кухлєва.

Не оминули питання оприлюднення звітів та прийняття положень про звітування депутатів, мера, КП, створення наглядових рад при КП. Зокрема, клуб “Ефективне місто” у Селидовому проводитиме робочі зустрічі з представниками влади, щоб реалізувати задумане.

Крім того важливим для клубів було запровадити якісним софтом сайти міських рад: дати можливість громадянами оформлювати онлайн заявки ЖКГ, реєструватись через сайт на прийоми до посадовців, лікарів, тощо.

На робочій зустрічі учасники з Селидового та Лиману презентували також сайти ЗМІ, якими вони посулговуються у своїй діяльності: Liman City та Громадська Варта

Нагадаємо, протягом вересня-жовтня 2017 року, в рамках роботи Клубів “Ефективне місто”, активісти у 16 громадах Донеччини, Луганщини, Полтавщини та Дніпропетровщини шукали шляхи вирішення типових проблем міст. Така діяльність здійснюється утвореними Клубами за організаційного сприяння та юридичного супроводу руху “Сильні громади” та ГО “Студена” за підтримки UCBI – Української ініціативи зміцнення громадської довіри.

 

Коментарі

прокоментувало